Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak správně a dobře krmit své morče

24. 3. 2009

Krmení morčete je velmi důležité jak pro něj tak pro jeho celkový prospěch a zdraví.Já jsem hledala spoustu způsobů, jak svou Čipinku správně krmit a po případě jak často nebo co to vlastně že jí mám dávat za krmení, aby bylo dosti kvalitní.A věřte mi, že až teť jsem na to konečně přišla. Až skoro po tří letech slyším se ozývat z klece takové divné chroupání, které si překládám jako spokojenost mého morčete. Abychom zbytečně nerozebírali co to z té klece vlastně sliším tak se pustíme do rad. PS.: Sice jsem to ještě za dobu existence této stránky nezažila, ale kdyby jste si náhodou tento článek o něco později přečetli a snad by jste mu neporozuměli nebo by jste v něm nenašli řešení pro své domácí zvířátko, napište mi prosím do komentářů či do návštěvní knihy svůj problém a já se budu snažit vyhledat jeho řešení.

Správná strava morčete by se , alespoň podle mě měla skládat z tzv. granulí pro morčata, občas sušených pamlsek (mezi ty můžete zařadit i piškoty a možná si váš mazlíček pochutná i na ovesných vločkách...), ovoce, zeleniny atd.Já dávám Čipince dvakrát denně granule s ovesnými vločkami a piškotem. jednou za den ji k tomu přihodím buď ovoce nebo zeleninu či všechno dohromady (samozřejmě v menším množství).Co to bude za plody je už jenom na vaší lednici a odbornících.Některé plody totiž můžou morče i nadýmat.

Připojila jsem k tomuto článku i fotogalerii, kde jsem všechno podrobně vyfotila.No co vím, možná se na mých fotkách zakládá novy jídelníček vašeho morčete. Aspoň by si skusilo co jí moje Čipinka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SOKOLOVá

(mamička, 10. 3. 2011 20:27)

aj ja som čipinka čipinka ide spáť ????

moprče

(hgggggffddds, 18. 7. 2010 11:35)

docela dobrý

KUK

(vlastnitelka stránek, 24. 3. 2009 21:53)

Lidi no tak pište, pište, pište!